Menu

Kaer on suure toiteväärtusega teravili, milles on palju kiudaineid, valku ja tervislikke rasvu. Lisaks sisaldab see aeglaselt imenduvad süsivesikud, seetõttu tunneme pikema aja jooksul täiskõhutunnet. Kaer on rikas B1-vitamiini poolest ja sisaldab erinevaid mineraalaineid, näiteks kaaliumi, magneesiumi, fosfori ja rauda. See on igati hea toiduaine, mida enamasti tuntakse helveste ning kliidena, aga järjest enam võetakse kasutusele ka kaerajahu.

Loe lähemalt →

Kaarobi ehk jaanikauna pulber on kõrge toiteväärtusega kaunvili Vahemeremaadest. Jaanikaunapuu asustab Vahemeremaade kuiva kliimaga rannikut ja on levinud sealsete inimeste toidulaual maiusena. Inimesed tarbivad toiduks peamiselt seemnete vahel leiduvat magusat säsi, mida saab jahvatada jahuks.
Põhiliselt koosneb see jahu süsivesikutest – nii suhkrutest kui kiudainetest –, valkude ja rasvade osakaal on nende kõrval tühine.

Loe lähemalt →

Kõrvitsa ilusast oranžist viljast saab mõnusaid küpsetisi ning pirukaid. Samuti oleme harjunud talvel sööma marineeritud kõrvitsat. Kõige selle kõrval aga unustame kõrvitsa ühe kõige kasulikuma osa – seemned. Ära jäta seemneid niisama ripakile. Kõrvitsaseemnetes leidub palju kasulikke aineid. Neid võib niisama pähklite asemel krõbistada, kuid sobivad imehästi ka salatitesse lisana.
Loe lähemalt →

Milleks osta apteegist vitamiine, kui parim tervisetoit valmib köögilaual idandamisnõus! Praegu on õige aeg hakata end idanditega turgutama. Idanev seeme ehk idand on küll pisike, aga sinna on tihedalt pakitud suures koguses vitamiine, ensüüme, mineraalaineid jne. Loodus on andnud taimele kaasa võimsa pagasi kasvu alustamiseks. Värskeid idandeid süües saame kogu selle hea kraami endale.

Loe lähemalt →

Magneesium on tähtsaim mineraal meie kehas – see on hädavajalik, et lihased oleksid võimelised lõdvestuma!

Oled Sa viimase 3 kuu jooksul kogenud, et Sul on:
– krambid jalgades – öösel, lamades, peale füüsilist pingutust?
– pidev väsimus – isegi siis kui magad vähemalt 8h iga öö?
– peavalud – hommikul, õhtul, peale tööd?
– depressioon – ilma ilmse põhjuseta oled sageli masenduses?
– ärevus – ilma erilise otsese põhjuseta tekib hirm ja hakkab süda puperdama?
Kõik need on märgid, et Sul võib olla tõsine magneesiumipuudus.

Loe lähemalt →

Mahedike poe üks kõige populaarsem toode on looduslik ning täiesti mahe sidrunimahl. Kirjutame sidrunist, sellest lihtsast ning imelisest viljast, mis aitab edukalt võidelda viiruste vastu ning tugevdada immuunsust. Lisaks on sidrunimahl segatuna veega väga hea taastumisjook sportlastele. Piisab vaid paarist lusikatäiest mahlast, et taastada mineraalidevarud sinu organismis.
Loe lähemalt →

Meie sortiment uueneb regulaarselt ja üha rohkem asetame rõhku toodetele, mis on meie klientide poolt nõutud ja hinnatud, tänu nende toodete lihtsale kasutusvõimalusele ning heale hinna tasemele. Paljud meie poolt pakutavad tooted on sama hinnatasemega mis suurpoodides, kuid põhjalikuma taustainfoga. Seda nii tootjate kui ka toiduvalmistamise poolelt. Seega oleme astunud uue sammu klientidele lähemale ja varustame neid ausa info, parimate hindade ning kiire tarnega. Üle 50 eur tellimuste korral rakendame allahindlust ja teeme personaalseid pakkumisi! Suuremate tellimuste korral pakume tooteid hulgihinnaga!

Loe lähemalt →

Munguba satub meie lauale tavaliselt idanditena ja salatis. Peale idandite leiab juba poodidest kasulikku munguba ka nuudlite ja ubade kujul. Tervislikust mungoast on võimalik teha erinevaid põnevaid roogasid. Siin on mõned Mahedike lemmikretseptid, mida tasub proovida, et rikastada oma söögilauda.

Loe lähemalt →

Munguba on vigna ehk lehmaherne perekonda kuuluva taime mungvigna seeme. Mungvigna on üks Kesk-Aasia tähtsamaid kaunvilju, tema pikad, peenikesed ja veidi karvased kaunad on 2,5–10 cm pikkused ning sisaldavad 10–20 pisikest, 3–5 mm paksust seemet. Enamasti on mungoad rohelised, kuid 200 erineva mungoa sordi hulgas on ka kuldkollaseid, pruune, oliivrohelisi ja lillakaspruune ning nii ühevärvilisi kui täpilisi seemneid. Munguba kasutatakse nagu teisigi kaunvilju põhitoiduaine asemel või nendega koos.

Loe lähemalt →

Psyllium Husk ehk India teelehe (Plantago ovata) seemnete kestad on heaks kiudainete allikaks, mis toetavad seedekulgla head tervist ja tõhusat toimimist.  Sel on head vett siduvad omadused, aitab kaasa seedimisele, täidab kõhtu ning kasutatakse paljudes populaarsetes dieetides ja gluteenivabades küpsetistes. Veega kokku puutudes ja seedekulglas liikudes muutuvad india teelehe seemnete kestad geeljaks massiks ning oluliselt paisuvad, mis aitab viia füüsiliselt välja soolestikku kogunenud toidujäägid ja muud toksiinid. Psyllium Huski soovitatakse inimestele, kel on probleeme kõhukinnisuse või -lahtisusega.

Loe lähemalt →