Dobosi Pinceszet/Veinitehas on peretraditsioonidele tuginev veiniettevõte Ungaris, Szentantalfas, Balatonfüred-Csopak veiniregioonis juba aastast 1721. Veini valmistamine põhineb pikaajalistel teadmistel ja kogemustel, mida on edasi kantud põlvest-põlve. Mitmed Dobosi veinid on võitnud tiitleid nii kodumaal, kui ka rahvusvahelistel võistlustel. Lisaks sellele on kõik nende veinid sertifitseeritud “bio” märgiga, mis tähendab et kogu tooraine on kontrollitud mahepõllumajandusest.

vein4

Dobosi veinipiirkond jääb Balatoni põhjakalda vulkaanilisse piirkonda. Seal on erilise mineraalse koostisega mullastik ja rohkelt päikest, mis kindlustab selle piirkonna veinide omapärase maitsenüanssi.
Lühend KPN tähendab – kaitstud päritolunimetusega: vein on kindlast määratletud geograafilisest piirkonnast pärit.

Mahedike valikus on enamik Dobosi veine. Tänu suurele veinivalikule, on igaühel võimalik leida endale meelepärane vein. Erinevaid maitseid leidub nii noortele, kui ka vanematele, algajale või juba kogenud veinimaitsjale, aga endale meelepärase pudeli leiab isegi veinide koguja.

Meie veinide kirjeldusi saab vaadata toodete kataloogist, mille leiate siit. Iga veini juurde on toodud soovitatav serveerimistemperatuur ning toidusoovitus.
Dobosi Veinitehasest ja nende auhindadest saab lähemalt lugeda nende koduleheküljelt.

Kogu Mahedike veinivalik on välja pandud ka Valgas Mahedike poes (Riia tn 14).
Veinid Mahedike poes ja tellimisel väga soodsad 8 – 10eur!

vein5