Hea kvaliteetse mahetoidu söömine tähendab investeeringut tulevikku. Sageli inimesed kurdavad, et mahetoidu söömine läheb liiga kalliks. Minu vastus sellele on: tee omalt poolt kõik, mis suudad, ja pea meeles, et investeerides oma tervisesse praegu ootab sind ees pikk, terve ning õnnelik elu. Pikas plaanis tähendab see ka kokkuhoidu ravimite pealt.

Mahetoit paistab sisaldavat vähem toksiine (nagu pestitsiidid) ja teisi lisaaineid, mida leidub mittemahetoidus (nagu aspartaam, tartrasiin, naatriumglutamaat ja hüdrogeenitud rasvad).
Põllupidamismeetodite valikut ajendab tänapäeval sageli kasumijanu, saagile pritsitakse pestitsiide, et putukad neist eemale hoida ja et viljad ise võimalikult kaua värsked püsiksid. Samamoodi toidetakse ka mittemahetoidul olevaid loomi odavamalt (ja toksiinirohkemalt) kui mahetoidul olevaid. Stirlingi ülikool leidis 2012.aastal, et praegune pestitsiidide kasutamine on viinud isegi mesilasperede väljasuremisele.
Mahetoit sisaldab rohkem mineraalaineid ja vitamiine, C-vitamiini, kaltsiumit, magneesiumit, rauda, antioksüdante ja oomega-3-rasvhappeid – kõik need ained muudavad teid tervemaks, tugevamaks ja saledamaks. Näiteks mahepiim sisaldab tavapiimaga võrreldes kuni 68 protsenti rohkem oomega-3-rasvhappeid, aidates põletada teie vöökoha rasva.
Mida vähem pestitsiide ja hormoone sinu toidus on, seda parem. Ka geneetiliselt muundatud (GM) teraviljad ning nende koostisosad on mahetoidu standarditega keelatud. Nii et kui vähegi võimalik, osta mahetoitu ja püüa vältida GM-toitu.
IMG_27391

Allikas: James Duigan raamat „Puhas ja tervislik dieet“