Menu

Meist

See on mahedike lugu

Elu on kui keeruline spiraal. Õnnelikud hetked seotult murelike aegadega on hoidnud meie pere pikka aega ühtsena koos. Usume, et see on tänu suurele tahtele elada iseseisvana - perekeskset, täisväärtuslikku ja looduslähedast elu. Oli aeg, kus riik ja valitsus propageerisid maale minekut ning lastega maa täitmist. Eesmärk silme ees, sai võetud ette kaks sammu – luua oma pere ja mahetalu. Varasemad teadmised ja oskused ning huvi biodünaamilise põllupidamise vastu lõid eelduse oma mahetalu loomiseks 30 aastat tagasi Kütioru kaldal Tilga külas Võrumaal. Võrumaa kodu kaotus, segastel 80ndatel, sundis edasi liikuma uude kohta. Nüüdseks juba rohkem kui 20 aastat Valgamaal, Sooru külas elades, oleme aidanud läbi viia põllumajandusreforme, loonud mitmeid ettevõtmisi ning elanud ühiskondlikult aktiivset elu.

Lähimineviku suured muutused kaubandusmaastikul ja inimeste tarbimisharjumustes on süvendanud ning andnud otsusekindlust alustada taas biotoodete tootmist ja müüki. Tagasitulek mahe teema juurde tundub loomulik meie jaoks. Sellele on suureks toeks olnud kunagine osavõtt Biodünaamilise Ühingu tegemistest ja koolitustest, stažeerimine Rootsis ja Ameerika Ühendriikides ning enam kui 25. aastane kogemus ettevõtjana.
Tagantjärgi ja ettevaatavalt võime julgelt öelda, et me oleme riigi üleskutse täitnud – üles kasvatanud tublid ja aktiivsed järeltulijad, kes täna juba iseseisvalt oma missiooni otsivad.

pere

Juba tatsuvad meie maal ka kolmanda põlve tegijad ja see annab indu ning usku, et oleme olnud õigel teel. Samm-sammu järel oleme suurendanud nii omal maal kasvatatavate mahetoodete koguseid, kui ka suurendanud müüdavate mahetoodete sortimenti. Hea hooga on käima läinud täisterajahudest leibade ja küpsetiste müük. Piia leivad on leidnud meie piirkonnas piisavalt tuntust, et astuda järgmine samm ja pakkuda neid ka teistele soovijatele.

Oleme avatud kõigile koostöö vormidele, et laiendada teadmiste levikut mahetoodetest ja tervisliku ning täisväärtusliku toidu tarbijaskonda. Oma blogis püüame hoida teid kursis teemadega, mis haakuvad toitumise, liikumise ja tervislike eluviiside tunnustamisega.